Gizli servis ajanını ısırmıştı: Biden’ın köpeği Beyaz Saray’dan uzaklaştırıldı

ABD Başkanı Joe Biden’ın ‘Commander’ adlı köpeği, son dönemlerdeki saldırganlığı ve 11 ısırma vakası nedeniyle Beyaz Saray’dan uzaklaştırıldı. Biden’ın eşi Jill Biden’ın İletişim Direktörü Elizabeth Alexander, Fox News’e yaptığı açıklamada, “Başkan Biden ve eşi Beyaz Saray’da çalışanların ve korumaların güvenliğini son derece önemsiyor” dedi.

AA’nın aktardığına göre Alexander, “(Jill Biden) Çözümler üzerinde çalışmaya devam ederken, ABD gizli servisinin ve ilgili herkesin sabrı ve desteği için minnettar. Sonraki adımlar değerlendirilirken Commander şu anda Beyaz Saray kampüsünde değil” ifadelerini kullandı. Alman çoban köpeği cinsi Commander’in, son olarak geçen ay Beyaz Saray’da gizli servis ajanını ısırmasıyla, 11 kez ısırma vakası kayıtlara geçmişti.

CNN’de çıkan bir haberde ise Commander’in kamuoyuna açıklanmayan başka saldırılarının da olduğu iddia edilmişti. İki yaşındaki Alman çoban köpeği “Commander”, Biden’a kardeşi James Biden tarafından Aralık 2021’de hediye edilmişti. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x