Shakira Vergi Kaçırdığı İtiraf Edince Tüm Gözler Avukat Feyza Altun’a Çevrildi!

Şarkıları ve danslarıyla tüm dünyaya adını duyurmayı başaran Shakira yalnızca kariyeriyle değil aynı zamanda özel hayatıyla da sürekli karşımıza çıkıyor. Kolombiyalı şarkıcı bir süredir ‘vergi kaçırma’ iddialarıyla suçlanıyordu. Hakkındaki suçlamaları kabul eden Shakira ülkemizde de gündem oldu tabii. Son zamanlarda fenomenleri mercek altına alan Avukat Feyza Altun’un Shakira paylaşımı ise görenleri epey güldürdü.

Sayısız parçası, sesi, güzelliği ve her şeyden öte dansı ile tüm dünyayı kendine hayran bırakan Shakira her hareketi ile gözleri üzerine çeken isimlerden.

Yalnızca sahne şovları ile değil çalkantılı aşk hayatıyla da adından sıkça söz ettiren ünlü şarkıcı bir süredir “vergi kaçırma” suçlamalarıyla gündemdeydi.

Eski futbolcu ve iki çocuğunun babası Gerard Pique ile aşk yaşadığı dönemde onunla birlikte Barselona’da yaşayan Shakira, ülke yasaları çerçevesinde; 183 günden fazla bir zamandır orada ikamet ettiği için vergi mükellefi sayılmıştı.

Shakira, savcılık tarafından 2012-2014 yılları arasında altı kez aynı suçla maliyeden 14,5 milyon avro yani yaklaşık 15,8 milyon dolar (498 milyon 945 bin lira) vergi kaçırmakla suçlanmıştı.

Kolombiyalı pop yıldızı, İspanyol savcılarla bir vergi dolandırıcılığı davasını çözme konusunda anlaşmaya vardı. Şarkıcı, İspanya’da vergi yükümlülüklerinden kaçmak için gelirlerini ve mal varlıklarını İspanyol Vergi Dairesi’nden gizleyerek, İngiliz Virgin Adaları, Cayman Adaları, Malta, Panama ve Lüksemburg’da yerleşik bir dizi şirkete aktarmakla itham edilmişti.

Associated Press’te yer alan habere göre; Shakira söz konusu suçlamalar hakkında mahkemede mahkeme başkanına savcılarla anlaşmayı kabul ettiğini söyledi.

Anlaşma yoluna giden Shakira, sekiz yıl iki ay hapis cezası ve yaklaşık 23 milyon avro (722 milyon 430 bin lira) para cezası talebiyle karşı karşıya kaldı.

Barselona’daki mahkemede duruşması gerçekleşen Shakira, mahkeme kaynaklarına göre 2,9 milyon avro (91 milyon 89 bin lira) cezayı ödemeyi kabul etti ve anlaşma yolunu seçti. Bu dava, normalde 117 kişinin tanıklık yapacağı ve 12 duruşma süreceği öngörülen bir süreçti.

“Savaşlarımı seçmek zorundayım ve şu anda benim için en önemlisi, çocuklarımın dolu dolu bir hayat yaşamalarını sağlamak için elimden gelen her şeyi yapmak” açıklamasında bulunan Shakira tüm gözleri üzerine çekti.

Ülkemizde de epey sevilen Shakira’nın vergi kaçakçılığı yaptığı ortaya çıkınca Avukat Feyza Altun da kayıtsız kalamadı.

Başta kara para aklama ve vergi kaçırma suçlamasıyla tutuklanan Dilan Polat ve benzer iddialarla gündem olan fenomenleri yakın takibe alan Altun, Shakira’nın vergi kaçırma suçu ortaya çıkınca “Benimle alakası yok” paylaşımı yaptı.

El attığı her davada pek çok delili kamuoyuna sunan Feyza Altun, Shakira’nın eski sevgilisi Pique’nin annesi tarafından şikayet edilmiş olabileceğini de vurguladı.

Avukat Feyza Altun’un Shakira paylaşımı sosyal medyayı kırdı geçirdi desek yeridir…

Sizin konu hakkındaki düşünceleriniz neler?

Hadi yorumlara…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x