Bir avuç gerici değil… Türkiye bu… Tüm kanallar kızlarımızı kutladı

A Milli Kadın Voleybol Takımı Türk spor tarihinin en büyük başarılardan birine imza attı. Filenin Sultanları 2023 CEV Avrupa Şampiyonası finalinde Sırbistan’ı karar setinde 3-2 mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı.

Başta A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın yıldızı Ebrar Karakurt olmak üzere bütün takım bir avuç gerici tarafından defalarca hedef alınmıştı. Ancak şampiyonluğun ardından tüm Türkiye bize bu gururu yaşatan Millilerimizi kutladı.

İYİ Parti Lideri Meral Akşener de Millilerimizi Bursa’ya yaptığı ziyaretten dönerken yolda izledi.

Maç sonrası sosyal medya hesabından paylaşım yapan Akşener, “Cumhuriyetimizin 100. yılında, Türk kadınının azim ve kararlılığını bir kez daha gösterdiniz! Şampiyonluk yine size çok yakıştı! Türkiye’nin millî gururları; #FileninSultanları” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN: FİLENİN SULTANLARINI TEBRİK EDİYORUM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, Avrupa şampiyonu olan Filenin Sultanları’nı tebrik etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “2023 CEV Avrupa Şampiyonu olarak hepimize büyük bir gurur yaşatan A Millî Kadın Voleybol Takımımızı, Filenin Sultanları’nı canıgönülden tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU: SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yayımladığı mesajda “2023 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonu olan A Milli Kadın Voleybol Takımımızı yürekten kutluyorum. Bizlere bu mutluluğu ve heyecanı yaşattığınız için teşekkürler… Sizinle gurur duyuyoruz #FileninSultanları

İMAMOĞLU: HEPİNİZLE TEK TEK GURUR DUYUYORUZ

Maçı vatandaşlarla beraber Feshane’de kurulan dev ekranda takip eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, maç sonrası Twitter’dan yayımladığı mesajında “Hepinizle tek tek gurur duyuyoruz.” dedi.

İmamoğlu ailesinin maç bitimindeki sevinci de kameralara yansıdı.

TÜM MEDYA SULTANLARIN YANINDA

Milli Takımımız’ın büyük başarısı ardından Türkiye’deki tüm medya kuruluşları da gerici zihniyetin aksine göğsümüzü kabartan kızlarımıza art arda tebrik mesajı yolladı.

Filenin Sultanları Avrupa Şampiyonu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x