Ayakta Alkışlancak Hareket: İbrahim Çelikkol Deprem Sonrası Evini Açtığı Minikle Yeniden Bir Araya Geldi

Rol aldığı her yapımda beğeni toplayan İbrahim Çelikkol’un 6 Şubat’ta meydana gelen korkunç depremler sonra depremzede bir aileye evini açtığı ortaya çıktı. Ünlü oyuncu 3 ay evinde misafir ettiği 8 günlük Asya bebekle aylar sonra bir araya geldi.

Kaynak: https://www.tv100.com/unlu-oyuncu-ibr…

6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler tüm Türkiye’yi derinden sarmıştı.

11 ilde sayısız binanın yerle bir olmasına neden olan korkunç depremlerde 50 binden fazla vatandaşımız da hayatını kaybetti. Onbinlerce kişi felaketten yaralı olarak kurtulmuştu.

Uluslararası yardım çağrılarının yapıldığı depremlerin ardından aileler ya korktukları için ya evleri hasarlı olduğu için ya da tedavi görmek için memleketlerini terk etmek zorunda kaldı.

Milyonların tek yürek olduğu felakette birçok ünlü isim de depremzedelere destek olmak için kolları sıvadı. Hakan-Derya Balta çifti depremde neredeyse tüm ailesini kaybeden küçük Hilal’in arkasında durdu.

Bu isimlerden biri de İbrahim Çelikkol oldu. Ünlü oyuncu depremin ilk gününde afet bölgesine giderek arama-kurtarma ekiplerine yardım etmişti.

Bölgede gece gündüz demeden canını dişine takan Çelikkol’un hareketleri büyük takdir toplamıştı. 1999 depremi olduğunda İzmit’te bulunan ünlü isim, yaklaşık bir yıl çadırda kaldığını anlatmıştı.

Kendisi de bir baba olan İbrahim Çelikkol’un 8 günlük Asya bebek ve ailesine deprem felaketinin yaşandığı dönemde yaptığı hareketle takdir topladı.

Geçtiğimiz günlerde Adana’yı ziyaret eden Çelikkol, şimdilerde 8 aylık olan Asya bebeği ve ailesini ziyaret etti.

Asya bebeğin annesi duygu dolu o anların fotoğrafını çekerek sosyal medyada paylaştı ve şu notu ekledi:

‘Bu dünyanın en güzel öncesi ve sonrası. Tam 6.5 ay sonra Asya’yla bir aradalar. Bu güzel yürekli adam depremde bize evini açtı. Asya 8 günlüktü bizi İstanbul’da evinde ağırladı.”

”Bu yüzden benim kızımın biricik amcası.”

‘İyi insanlar iyi ki var’ dedirttiğin için teşekkürler İbrahim Çelikkol…

Sizin düşünceleriniz neler?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x